Ogłoszenie o szczepieniach przeciw COVID 19

 

Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat, natomiast  od 22 stycznia rozpoczęła się rejestracja kolejnej grupy, tj. osób powyżej 70. roku życia.

Od 25 stycznia rozpoczęły się szczepienia dla zarejestrowanych osób z powyższych grup wiekowych. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym  grupom  wiekowym i zawodowym.


Rejestracji na szczepienie pacjent może dokonać:

  1. Poprzez całodobową bezpłatną infolinię NFZ o numerze 989. Do zapisu jest potrzebny numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który zostanie przesłane potwierdzenie umówienia wizyty na szczepienie, a także, na dzień przed terminami obu szczepień, przypomnienie o terminie szczepienia.  Rejestracji można dokonać osobiście bądź poprzez osobę bliską. Podczas rejestracji zostanie uzgodniony termin oraz miejsce szczepienia.  
  2. Poprzez kontakt z wybranym punktem szczepień. Na terenie naszej gminy do wykonywania szczepień została wyznaczona placówka medyczna tj. Samodzielny Publiczny  Zakład Opieki Zdrowotnej w Stromcu ul. Nowa 10 , tel. (48) 619 10 03,.Wykaz aktualnych punktów szczepień znajduje się pod linkiem https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
  3. Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na portalu https://pacjent.gov.pl/

 

Na samorządy został nałożony obowiązek zapewnienia transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień (np. osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi, czy osoby które z racji wieku nie mają możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

W celu realizacji tego zadania - zbierania zapotrzebowania na dowóz, w Urzędzie Gminy, został utworzony telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych  (infolinia) , która jest czynna od poniedziałku do piątku w godz.od 8.00 do 1 5.00.

pod nr tel. (48) 619 10 20 , wew.212 lub (48) 619 10 08 wew.212.

 

WAŻNE!

Aby skorzystać z usługi transportowej wymagana jest znajomość terminu szczepienia, po wcześniejszym zarejestrowaniu się w Narodowym Programie Szczepień.

Więcej informacji na temat Narodowego Programu Szczepień mogą uzyskać Państwo na stronie www.gov.pl.

 

                                      Wójt  Gminy

                            /-/ Krzysztof Stykowski

 

Pliki do pobrania:

Wróć