Urząd Gminy Stromiec > DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH > INFORMACJA dla osób mających problem w komunikowaniu się

INFORMACJA
dla osób mających problem w komunikowaniu się


Wójt Gminy Stromiec informuje, iż od dnia 1 kwietnia 2012 roku osoby mające trwałe lub okresowe trudności w komunikowaniu , wymagające wsparcia w kontaktach z organami administracji publicznej, przy załatwianiu spraw w Urzędzie Gminy w Stromcu mogą korzystać z pomocy środków wspierających komunikowanie się, a w szczególności:
· korzystania z poczty elektronicznej,
· korzystania ze strony internetowej gminy : www.ugstromiec.pl
· przesyłania wiadomości tekstowych faksem
· korzystania z tłumacza języka migowego lub tłumacza- przewodnika,


Osoba uprawniona (głuchoniema) ma prawo do swobodnego korzystania z wybranej przez siebie formy komunikowania się przy pomocy osoby przybranej tzn. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu porozumiewaniu się w załatwianiu spraw z organami administracji publicznej.

Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. Nr 209 poz. 12430). Urząd Gminy Stromiec jako organ administracji publicznej jest zobowiązany do udostępnienia usługi pozwalającej na komunikowanie się osobom głuchoniemym, w tym z pomocy tłumacza języka migowego lub tłumacza – przewodnika. Świadczenie to jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną. Osoba uprawniona, by skorzystać z tego uprawnienia jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania, ze wskazaniem metody komunikowania co najmniej na 3 dni robocze przed przewidzianym kontaktem, z wyłączeniem sytuacji nagłych . Zgłoszenia można dokonać w dowolny sposób:
telefonicznie przy pomocy osoby trzeciej, za pomocą faksu, pisemnie, za pomocą e-maila, itp..

W celu dokonania ww. zgłoszenia można skorzystać z formularza (w załączeniu).


Zgłoszenia należy kierować na adres:
Urząd Gminy Stromiec
ul. Piaski 4
26-804 Stromiec
lub
na adres e-mail:
ugstromiec@ugstromiec.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
telefonicznie na nr: 48 619 10 20; 48 619 10 08
fax nr: 48 619 10 12

 

Wróć