Urząd Gminy Stromiec > Archiwum > Zagraniczna wizyta w Urzędzie Gminy Stromiec

tl_files/magazyn/Comenius Boze/logo projektu.jpgW dniu 5 lutego 2014 r. w Urzędzie Gminy Stromiec gościlismy przedstawicieli 6 państw europejskich: Czechy, Litwa, Hiszpania, Włochy, Turcja, Rumunia. Wizytę tę zawdzięczamy Publicznej Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Bożem, która realizuje projekt Comenius, w ramach którego odbywają wyjazdy do szkół z państw członkowskich projektu. Na terenie naszej Gminy przebywali oni od 3 do 7 lutego b.r. Podczas tej wizyty zapoznawali się z Polską, panującymi tu zwyczajami. Odwiedzili m. in. Stolicę – Warszawę. Nasz piękny kraj zrobił na nich ogromne wrażenie. Byli zachwyceni niezwykle mocną więzią społeczną i zamiłowaniem do ojczystej kuchni.

Będąc w Urzędzie Gminy Stromiec przygladali się pracy urzędników. Mogli usiąść na fotelu Wójta. W związku z tą wizytą Nadleśnictwo Dobieszyn, dzięki uprzejmości Pana Nadleśniczego Mariusza Sołtykiewicza, przekazało materiały promocyjne: mapki turystyczne, przewodniki turystyczne, publikacje książkowe z danymi statystycznymi na temat lasów oraz parków narodowych.

Goście otrzymali również materiały promocyjne Gminy Stromiec: foldery informacyjne, długopisy, znaczki oraz notesy.

Wizyta ta pokazała, że język obcy nie stanowi dla nas bariery uniemożliwiającej się porozumiewać.

Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Bożem gratulujemy zorganizowania oraz życzymy dalszych sukcesów w nawiązywaniu kontaktów z innymi państwami europejskimi i nie tylko.    

 

 

 

Wróć