Urząd Gminy Stromiec > Archiwum > ŚWIETLICA WIEJSKA W DOBIESZYNIE WYPOSAŻONA

tl_files/magazyn/nowe-loga.jpg

Gmina Stromiec dzięki wykorzystaniu środków zewnętrznych pochodzących z Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 wyposażyła świetlicę wiejską w Dobieszynie. Uroczystego otwarcia świetlicy dokonano 15 czerwca 2013 r. Niestety ale do stuprocentowego wykorzystania świetlicy brakowało wyposażenia, które by na to pozwoliło.

Dzięki realizacji projektu „Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Dobieszynie” udało się wyposażyć tę świetlicę w: meble kuchenne, kuchnię gazowo- elektryczną, okap kuchenny, lodówkę, stoły, krzesła, materace, gry i zabawki, stół do ping-ponga, stół do cymbergaja, rolety, sprzęt nagłośnieniowy, szafę, tablicę suchościeralną, ławeczki oraz wieszaki do szatni, pojemniki na ręczniki papierowe oraz papier toaletowy i szczotkę do WC.

Dzięki temu wyposażeniu w świetlicy młodzież i dzieci mogą spędzać swój wolny czas. Dzięki zaangażowaniu stowarzyszeń Dobieszyńskich organizowane są tam różnego rodzaju zajęcia, które aktywizują lokalną młodzież i dzieci. Świetlica stała się kolebką pomysłów, które świadczą o fakcie, że zakupione wyposażenie jest niezbędne.

Realizacja projektu „Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Dobieszynie” jest przykładem dobrze wykorzystanych środków zewnętrznych.   

Wróć