Urząd Gminy Stromiec > Archiwum > Nadanie imienia PSP w Podlesiu Dużym

tl_files/magazyn/Nadanie imienia w Podlesiu Duzym/Nadanie imienia PSP w Podlesiu Duzym (29).jpgUROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA PUBLICZEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W PODLESIU DUŻYM

W środę 12 czerwca 2013 r. w Podlesiu Dużym odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Naczelnika Tadeusza Kościuszki. Szkoła otrzymała sztandar z wyhaftowanymi dewizami "BÓG HONOR NAUKA OJCZYZNA".

 

Uroczystość rozpoczęto mszą święto pod przewodnictwem księdza biskupa ordynariusza diecezji radomskiej Henryka Tomasika, który dokonał poświęcenia sztandaru oraz wyłosił homilię, w której podkreslił że "(...) ważna jest każda szkoła, która kształtuje umysły i serca do życia".

 

Po mszy świętej odbył się przemarsz na plac szkolny podczas którego słychać było młodzieżową orkiestrę złożoną z wychowanków szkoły muzycznej w Kozienicach. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu szkolnym. Tam dokonano przekazania sztandaru młodzieży oraz wręczenia aktu nadania szkole w Podlesiu Dużym imienia Naczelnika Tadeusza Kościuszki.

 

Po zakończeniu części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, podczas której wystąpiła młodzież szkolna ubrana w stroje z okresu, w którym żył ich patron.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

 

Wróć